Ankara Kesintisiz Güç Kaynağı

Ankara kesintisiz güç kaynağı konusunda güçlü ürün yelpazesiyle özel çözümler sunan Visco Elektrik ile enerji verimliliği ve aydınlatma kalitesi konusunda eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Kesintisiz Güç Kaynağı, birincil güç kaynağında bir kayıp veya önemli bir azalma olduğunda cihazları ve ekipmanları güvende tutmak için kullanılan bir aygıttır. Bunu başarmak için kesintisiz güç kaynakları, mevcut güçte bir kayıp veya azalma tespit ettiğinde devralan birkaç aküye sahiptir. Güç kaybı tespit edildiğinde, kontrol akülere aktarılır ve bir invertör aracılığıyla akülerin DC gerilimi cihazlar için AC’ye dönüştürülür. Ankara kesintisiz güç kaynağı konusunda özel çözümlere ihtiyaç duyuyorsanız, Visco Elektrik olarak iç ve dış mekanlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Standart Kesintisiz Güç Kaynağı Bileşenleri

Kesintisiz güç kaynakları, birincil güç kaynaklarının devre dışı kaldığı durumlarda sisteme güç sağlamak için devreye giren pilli veya bataryalı sistemlerdir. Piller DC akımı kullandığından ve gelen kaynağımız AC akımı olduğundan, bir inverter kullanarak DC’yi AC’ye dönüştürmeliyiz. Standart bir güç kaynağı sistemi aşağıdaki bileşenlerden oluşur :

  • Piller
  • Şarj cihazı
  • Inverter
  • Transfer şalteri

Uygulama

Özellikle çok tehlikeli sınıfta yer alan büyük işletmelerde, sadece devasa bir tane kesintisiz güç kaynağı kullanmak riski daha fazla artıracaktır bu uygulama şekli birçok sistemi bozabilir.

Daha güvenli ve sağlam bir kesintisiz güç kaynağı yapısı oluşturmak yerine, aynı güce eşdeğer, güç korumasında riskleri minimize etmek için birden çok küçük modüllü UPS ler birleştirelerek ilerlenebilir.

“N+1”, yani yük kurulumunda bu formül üzerinden kurulduğunda çalışmayan modüllün yerine yedek bir modül ile desteklendiği bir kurulum ile, arızalanan modül olması durumunda, sistemin çalışmasını etkilemeyeceği gibi, işletmede ki kayıplarıda ortadan kaldıracaktır.

Eski ve Yeni Pil Çalışmaları

Yeni piller ile eski piller karıştırılır ise , daha önce seri olarak bağlanan bir pil dizisi bile olumsuz etkilenebilir. Eski pillerin depolama kapasiteleri zamanla azalır, böylelikle yeni pillere kıyasla daha hızlı deşarj olur, ve kapasitesi azaldığı için eski piller daha hızlı maksimum kapasiteye ulaşır.

Ankara Kesintisiz Güç Kaynağı

Ankara kesintisiz güç kaynağı ile ilgil daha detaylı bilgi almak için mühendislerimiz ile iletişeme geçmekten çekinmeyiniz.

 

 

Ürünlerimiz

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!