Kesintisiz Güç Kaynağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknik olarak, kesintisiz güç kaynakları olarak da bilinen UPS’ler temelde enerji kesintilerinde ve voltaj dalgalanmaları gibi beklemeyen durumlarda bağlanmış oldukları cihazları koruma amacıyla kullanılır. Bu yazımızda Visco Elektrik olarak kesintisiz güç kaynağı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda açıklayıcı ve size rehberlik edecek önemli noktalardan bahsedeceğiz.

Yükünüzü ve İhtiyacınızı Öğrenin

Kesintisiz güç kaynağı satın alırken en önemli husus şüphesiz halihazırda kullandığınız güç miktarı ve yükünüz olacaktır. Bu durumu net olarak saptamak için cihazlarınız özelinde keşif yapmalı da yaptırmalısınız. Keşif sonucunda yükünüzün değeri ve besleme sürenizin uzunluğu belli olacaktır. Artık olası bir enerji kesintisi durumunda cihazlarınızı ne kadar süre beslemeniz gerektiğini net olarak biliyorsunuz. Visco Elektrik olarak tüm müşterilerimize en uygun UPS cihazını sağlıyor ve tüm süreci sizinle birlikte yönetiyor, ihtiyaçlarınıza en doğru yanıt verecek ürünleri seçmenizde rehberlik ediyoruz.

Topraklamanın Önemi

Elektrik enerjisi ile çalışan cihazlar için topraklamanın ne derece önemli olduğundan bahsedelim. Topraklaması doğru yapılan cihazlarda hem cihaz hem de insan sağlığı açısından risk minimuma indirilmiş olacaktır, olası bir kaçak durumunda devre en kısa şekilde topraklanmış alandan akarak güvenliği sağlayacaktır. Satın alacağınız UPS’lerin verimli ve stabil şekilde çalışabilmesi için mutlaka topraklama probleminiz varsa çözüme kavuşturun. Genellikle UPS’ler fazla enerjiyi yok etmek amacıyla stabil bir topraklamaya ihtiyaç duymaktadır.

Verimli Cihazlar Tercih Edin

Visco Elektrik olarak, uzun yıllardır bireysel ve kurumsal müşterilerimize yüksek kaliteli ve verimli kesintisiz güç kaynakları sağlıyoruz. Teknik olarak tam verimliliğe sahip UPS’ler özellikle uzun vadede farklı maliyetlerden sakınmanızı sağlar. Örnek olarak %95 verimliliğe sahip bir UPS, 100 birim enerjinin 95 birimini cihazı besleme için kullanırken, kalan 5 birim ise ısı olarak kaybolmaktadır. Kaybedilen bu enerji dışarıya ısı olarak verildiğinden ekstra soğutma maliyetleri söz konusu olabilmektedir. Bu tip ekstra maliyetlerden kaçınmak için ihtiyaçlarınıza en uygun UPS’leri tercih etmeniz gereklidir.

Akü Kalitesine Dikkat

Kesintisiz güç kaynağı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunun en önemli başlıklarından biri de UPS’ler içinde kullanılan akülerin kaliteleri. Genel olarak son yıllarda daha az bakım gerektiren ve daha uzun süreler stabil şekilde çalışabilen akülerin tercih edildiğini görmekteyiz.

Ses ve Gürültü Seviyesine Dikkat

Özellikle ilk defa UPS satın alacaksanız, olası ses ve gürültü seviyelerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Visco Elektrik olarak, genellikle 40 dB seviyesinin altında çalışan, sessiz ortamlar için uyumlu modelleri tercih etmekteyiz. Özellikle değerlendirme aşamasında kullanacağınız mekana da bağlı olarak cihazların ses ve gürültü seviyelerini göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı tavsiye ediyoruz.

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!