Kesintisiz Güç Kaynağı Çeşitleri Nelerdir?

Kesintisiz güç kaynağı çeşitleri, kullanım alanlarına ve kullanım amacına göre çeşitlenmiş ve günümüzde toplam 3 çeşit kesintisiz güç kaynağı bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Online (Çevrim içi) Kesintisiz Güç Kaynağı,
  • Offline ( Çevrim Dışı ) Kesintisiz Güç Kaynağı,
  • Hat Etkileşimli (Dinamik) Kesintisiz Güç Kaynağı

 

Online (Çevrim içi) Kesintisiz Güç Kaynağı

Çift dönüşümlü kesintisiz güç kaynağı olarak da bilinir. DC / AC çevirici daimi olarak sisteme bağlı olduğu için online kesintisiz güç kaynağı denilmektedir. Bu sistem ana güç kaynağı ile kesintisiz güç. Kaynağı arasında aktarım süresi olmayacağı anlamına gelir. Ani akım yükselmeleri, azalmaları, sarkmalar frekans değişiklerinde sistem koruması sağlar.

Offline (Çevrim Dışı) Kesintisiz Güç Kaynağı

Çevrimdışı kesintisiz güç kaynağı, yedek UPS olarak da bilinir, Hafif dalgalanma koruması ve yedek pil olarak kullanılır. Normal kullanımda, gücünü bir ana güç kaynağından alır ( AC priz gibi). Ana güç kaynağı kabul edilebilir standartların ya da ölçülerin ötesine geçtiğinde veya arızalandığında “çevrimdışı güç kaynağı bataryasına geçer ve buradan sonra DC / AC dönüştürücüye gidecektir. Bu aktarım şemasına göre küçük bir aktarım süresi olacaktır.

Hat Etkileşimli (Dinamik) Kesintisiz Güç Kaynağı

Dinamik Hat etkileşimli UPS, Çevrim dışı kesintisiz güç kaynağına benzer bir çalışma mantığı ve tasarıma sahip bir cihazdır ancak farklı olarak aynı zamnada çevrim içi özelliklerine sahiptir. Hat etkileşimli tasarım, çok kademeli ve değişken voltajlı otomatik transformatörler ve buch- boost dönüştürücüler ile küçük ve aşırı voltajları işleyebilir.

Bu cihaz kısaca, düşük voltajlarda voltajı artıracak ya da aşırı voltajları indirgemek için kullanılmaktadır.

Özel çözüm kesintisiz güç kaynağı çeşitleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teknik ekibimiz ve mühendislerimiz sizin için en uygun modeli yönlendireceğine emin olabilirsiniz.

 

 

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!