Led Floresan Fiyatları Ankara

Led floresan fiyatları Ankara konusunda bir arayışınız varsa Visco Elektrik olarak iç ve dış mekanlarınız için özel çözümler üreten profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz. Muhtemelen floresan aydınlatma çözümleri konusunda bir çoğumuzun fikri bulunur ve sistemlerin nasıl çalıştığını az çok anlarız. Floresan aydınlatmalar, oldukça göz alıcı çözümler olmakla beraber, enerji tasarrufu konusunda pek çok avantaja sahiptir.

Floresan aydınlatma, ofis, okul veya markette karşılaşabileceğiniz çok yönlü bir aydınlatma türüdür. Akkor ve halojen ampullere göre enerji verimliliği ve LED’lere göre daha düşük bir fiyatlı olarak bilinir. Floresan aydınlatma sürecinde ışık oluşumu cam tüpün içindeki kimyasal reaksiyona bağlıdır. Bu kimyasal reaksiyon, görünmez bir UV ışığı üreten gazlar ve cıva buharı etkileşimini içerir. Bu görünmez UV ışığı, beyaz “floresan” ışık yayan cam tüpün iç kısmını kaplayan fosfor tozunu aydınlatır. Elektrik ilk önce bir troffer gibi bir ışık fikstürüne ve bir balasttan girer. Gerilimi, akımı vb. düzenleyen ve bir flüoresan ampulün yanması için gerekli olan balast, elektriği her iki uçtaki flüoresan ampulün pimlerine besler.Daha sonra, elektrik pimlerden girdikten sonra, düşük basınç altında tutulan kapalı cam tüpün içindeki elektrotlara akar. Elektronlar bir katottan diğerine tüp boyunca ilerlemeye başlar. Cam tüpün içinde, elektrik akımı tarafından heyecanlanan inert gazlar ve cıva vardır. Elektrik akarken cıva buharlaşır ve gazlar aslında çıplak gözümüzle göremediğimiz görünmez bir UV ışığı üretmek için birbirleriyle reaksiyona girmeye başlar.  Bu işlem sonucunda ortaya beyaz bir ışık çıkar ve bu gözle gördüğümüz aydınlatma aşamasının son halidir.

Led floresan fiyatları Ankara

İç ve dış mekanlarınızın floresan aydınlatması konusunda Visco Elektrik olarak sunduğumuz özel çözümleri öğrenmek ve yüksek enerji verimliliğine sahip son teknoloji ürünlerimizi denemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!