UPS Güç Kaynağı Ankara

UPS Güç Kaynağı Ankara (Uninterruptible Power Supply) yani kesintisiz güç kaynağı ürünler konusunda Visco Elektrik olarak farklı mekanlarınıza özel çözümler üretiyoruz. Kesintisiz güç kaynağı (UPS), birincil güç kaynağı kaybolduğunda cihazların en az kısa bir süre çalışmaya devam etmesini sağlayan bir aygıttır. UPS cihazları ayrıca güç dalgalanmalarına karşı koruma sağlar. Küçük UPS sistemleri birkaç dakika güç sağlar; bu güç cihazı düzenli bir şekilde kapatmak için yeterli olurken, daha büyük sistemlerde birkaç saat için yeterli pil bulunur. Kritik veri merkezlerinde UPS sistemleri, elektrik jeneratörleri devralıncaya kadar sadece birkaç dakika kullanılır.

UPS Sistemler Nedir ?

UPS sistemleri, bir kesinti meydana geldiğinde ve piller bittiğinde dosya sunucularını düzenli bir şekilde kapanmaları için uyaracak şekilde ayarlanabilir. UPS, cihaz birincil kaynaktan güç kaybı algıladığında “devreye giren” bir akü içerir. UPS, güç kaybını bildirdiğinde cihaz üzerinde son kullanıcı çalışıyorsa, üzerinde çalıştıkları verileri kaydetmek ve ikincil güç kaynağı (pil) bitmeden önce çıkmak için zamanları vardır. Tüm güç tükendiğinde, cihazınızın rastgele erişim belleğindeki (RAM) tüm veriler silinir. Güç dalgalanmaları meydana geldiğinde, UPS sistemler bu dalgalanmaya engel olur, böylece cihaza zarar vermez. Her UPS, gelen Alternatif enerji’yi bir redresör aracılığıyla doğru akıma dönüştürür ve bir inverter ile geri dönüştürür. Piller veya volanlar, elektrik kesintisinde kullanmak için enerji depolar. Baypas devresi, doğrultucu ve çeviricinin etrafındaki gücü yönlendirir ve IT yükünü gelen şebeke veya jeneratör gücünde çalıştırır.

UPS Güç Kaynağı Ankara Sistemleri ile Tanışın

Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman ekibiyle Visco Elektrik, UPS Güç Kaynağı Ankara konusunda iç ve dış mekanlarınız için size özel çözümler üretmektedir. UPS Güç Kaynağı ürünlerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Özel çözümler için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!