Anadolu Ajansı (AA) Veri Merkezi Açıldı

DSC_7198DSC_3092Anadolu Ajansı 100. yıl vizyonu çerçevesinde attığı adımlara bir yenisi ekleyerek teknolojik altyapısını yeniledi.

Anadolu Ajansının veri merkezi ve sistem altyapısı ,dijital bilgi işlem verilerinin medyaya özgü sistemler aracılığıyla saklandığı yüzlerce sunucu,disk ve yedekleme sistemi barındırıyor.

Veri merkezi elektrik, iklimlendirme ve data altyapısı ile donatıldı.

Kesintisiz 7/24 çalışan, yeni nesil güvenlik sistemlerine sahip merkez, yedekli, ”Green IT”  yönetimiyle daha az enerji harcayan, uluslararası ”TIER 3” Veri Merkezi standartlarını destekleyen bir sistem altyapısı sunuyor.

Veri Merkezi’nde, ısı, nem, sıcaklık, gibi değerler sensörler aracılığıyla takip ediliyor. Bu değerlerdeki değişimler, SMS ve e-mail yoluyla sistem yöneticilerine anlık iletiliyor.

Gelecekte 40 Gbps ve 100 Gbps altyapıları destekleyecek şekilde kurulan sistem yapısına, ilk yatırım maliyetini ve tasarımını koruyarak kapasiteyi arttırma özelliğiyle yeni nesil teknolojileri destekleme özellikleri eklendi. 

Sistem odası tasarımı ve işçiliği, üretici firma tarafından yetkilendirilmiş, yurt dışı eğitim programlarını başarıyla tamamlayan Türk mühendis ve teknikerleri tarafından hayata geçirildi. 

Veri Merkezi’nin 10 Gbps hızındaki kablolama altyapısı, kurulumu ve test sonuçları ise İrlanda’dan gelen üretici firma mühendislerince yerinde incelendi ve 20 yıllık kablolama altyapı garanti belgesi verildi. 

 

Visco’nun enerji ,data ,güvenlik ve mimari tasarım olarak görev aldığı proje AA yetkililerine teslim edilmiştir.WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!