Güç Kaynağı Akü Fiyatları 2021

Güç kaynağı akü fiyatları, ortalama 400 TL – 1000 TL arası bir fiyat aralığında fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlar sizin seçeceğiniz akü kapasitesi, türü ve adedine göre alacağınız yerine göre değişiklik gösterebilir.

Bir kesintisiz güç sistemleri en az bir elektrik yüküne güç sağlayan bir bileşendir. Tipik olarak, bir tür elektrik enerjisini diğerine dönüştürür, ancak aynı zamanda güneş, mekanik veya kimyasal gibi farklı bir enerji biçimini elektrik enerjisine dönüştürebilir.

Bir güç kaynağı, bileşenlere elektrik gücü sağlar. Bu terim genellikle güç bileşenine entegre edilmiş cihazlar için geçerlidir. Örneğin, bilgisayar güç kaynakları AC akımını DC akımına dönüştürür ve genellikle en az bir fan ile birlikte bilgisayar kasasının arkasında bulunur.

Bir güç kaynağı, güç kaynağı ünitesi, güç tuğlası veya Güç Adaptörü olarak da bilinir.

Güç Kaynağı Akü Fiyatları ve Çeşitleri

Güç kaynağı akü fiyatları ve çeşitleri coğrafi konuma bağlı olarak 110v/115v veya 220v/240v olarak ayarlanabilen bir giriş voltajı anahtarına da sahiptir. Bu anahtar konumu, farklı ülkelerdeki elektrik prizleri tarafından sağlanan farklı güç voltajları nedeniyle çok önemlidir.

Çoğu bilgisayar artık AC akımını DC voltajına değiştiren anahtarlamalı bir güç kaynağı kullanıyor. Bu voltaj elektronik olarak açılıp kapatılabilir. Anahtarlamalı bir güç kaynağı, kısa devre tespit edildiğinde hasar görmeden önce kendini de kapatabilir.

Çoğu bilgisayar güç kaynağı, tek bir voltaj üreterek bağımsız olarak çalışan bir dizi anahtarlamalı mod kaynağı içerir. Bunlar birbirine bağlanır, böylece bir bilgisayar arızası durumunda bir grup olarak kapanırlar.

 Mail ile iletişime geç

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!