Kepenk Güç Kaynağı

Kepenk güç kaynağı çalışma prensibi açısından diğer güç kaynaklarından ayrılan bir özelliği yoktur. Özel projeler dışında şebeke elektriği ile çalışır. Elektrik kesintileri yaşandığı zaman, akü devreye girer ve kepenk motorunun gerekli enerjisini vererek çalışmasını sağlamaktadır. Kepenk güç kaynağındaki şarj devresi aküyü elektrik kesintilerine karşı sürekli şarj ederek hazır tutar.

Kepenk güç kaynağı kapasitesine göre kepenk devresini çalıştırabilir. Akünüzün kapasitesi ne kadar fazla ise o kadar uzun süreli bu güç kaynağını kullanabilirsiniz.

Kepenk Güç Kaynağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  • Kepenk motor gücü: Kepenk güç kaynağının gücü, kepenk motorunun gücüne göre seçilmesi gerekmektedir.
  • Akü Kapasitesi: Burada kullanılan alan çok önemlidir amacına göre seçim yapılması gerekmektedir. Gün bir iki kere kullanılan sistem ile günde 10dan fazla kullanılan kepenklere göre seçim farklı olmalıdır.
  • Diğer Özellikler: Uzaktan kumanda etmeniz gereken bir alanda ise uzaktan kumandalı bir güç kaynağı seçimi yapılabilir ya da mobil kontrol gerektiren bir alanda ise mobil uygulama entegreli bir cihaz seçebilirsiniz.

Bakımı

Her güç kaynağı bakımında olduğu gibi periyodik bakımlar cihaz ömrünü ve verimliliğini artırmaktadır. Diğer güç kaynaklarından farklı olarak burada mekanik bir parça kontrolü söz konusu olduğu için, kepenklerin temizliği, dişlilerin veya akşamların yağlanması ve bakımı çok önemlidir. Aynı zamanda kepenk motorunun da düzenli bakımlarının yapılması güç kaynağınıza aşırı yükte çalışmasını önleyerek cihaz ömrünü uzatmaktadır.

Fiyatları

Bu cihazların fiyatları özelliklerine, kapasitelerine göre değişiklik göstermektedir.
Sizin projenize göre en uygun kapasite ve özellikleri bizimle paylaşarak size en uygun modelimizi önerebiliriz. Uzman arkadaşlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.

Not:

Neptün Serisi ürünlerimiz kepenkleriniz için ideal modellerdir, modüler yapıda olduğu için ileride çok fazla yatırım maliyeti olmadan kapasite artırımında bulunabilir aynı zamanda arızalı modülleri hızlıca değiştirerek iş verimliliğinizi artırabilirsiniz.

50 KVA’dan 800 KVA kapasiteye kadar artırılıp düşürülebilmektedir.

Opsiyonel olarak 4 Adete kadar paralelleme özelliği ve her modüle bağımsız akü bağlayabilme özelliği bulunmaktadır.

2 yıl garanti, enerji tasarruflu ve aşırı yük koruması gibi bir çok özelliğinin yanı sıra ürünlerimiz yerli malıdır.Mail ile iletişime geç

WhatsApp whatsapp
0506 871 7303 hemen ara!